داشبورد آنلاین تحلیل KPIهای رشد و مارکتینگ

داشبورد سنجه‌های کلیدی عملکرد به صورت آنلاین مبتنی بر مدل کسب و کار شما طراحی و نمایش داده می‌شود. با این داشبورد جعبه سیاه داده‌های شما گشوده خواهد شد.

خدمات ما: همه سنجه‌ها را یک جا ببینید


داده‌های رفتاری (و غیرهویتی) مشتریان شما از طریق APIهای فرگشا جمع‌آوری شده و تحلیل می‌شوند. شما به راحتی به یک داشبورد آنلاین از مدلسازی رفتار مشتریان و سنجه‌های کلیدی عملکرد دسترسی خواهید داشت.

۱. دریافت داده‌های رفتاری مشتریان شما

تمام تحلیل‌های فرگشا براساس رفتار خرید مشتری و (نه فعالیت‌های وب مانند مشاهده صفحه یا کلیک) انجام می‌شود. داده‌های رفتاری به تمام داده‌هایی گفته می‌شود که به طور مستقیم یا غیرمستقیم از یک کنش خرید یا درگیری (engagement) مشتری با فیچرهای محصول ثبت و نگهداری شده و شامل داده‌های هویتی مشتریان نمی‌شود.
مدل داده‌ای رفتار، براساس مدل کسب و کار شما تعریف می‌شود. برای مثال در یک سرویس VOD، "خرید اشتراک" به عنوان داده خرید و "مشاهده یک فیلم" به عنوان درگیری ثبت می‌شود. بنابراین داده‌ها به طور مستقیم یا غیرمستقیم (ولی نزدیک) ارتباط معناداری با گذردهی مشتری در چرخه عمر مشتری دارند.


۲. تحلیل و پردازش براساس مدل‌ها و سنچه‌های کلیدی رشد

تحلیل‌ها و سنجه‌های به دست آماده از داده‌های رفتاری ارتباط نزدیک‌تری با عملکرد کسب‌وکار، وضعیت رشد و کیفیت محصول دارد. در فرگشا، داده‌های رفتاری مشتریان بر اساس مدل‌های رفتاری (Consumer Behavior Models) و سنجه‌های کلیدی رشد (KPI) پردازش می‌شوند. با ترکیب نتایج این مدل‌ها و سنجه‌های با تجربه شما در کسب‌وکارتان، "بینش" خلق می‌شود. این بینش به تیم شما در تصمیم‌گیری بخردانه بر اساس رفتار گذشته مشتریان کمک می‌کند.
ارزیابی عملکرد فعالیت‌ها، کارایی تصمیمات و در نهایت تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری برای تسهیل فرایند رشد با "بینش داده‌محور" جزوی از فرهنگ سازمانی شما خواهد شد و در تیم شما بینش مستدل به جای آدم‌ها و سلیقه‌ها حرف خواهد زد.


۳. مشاهده آنلاین داشبورد تحلیلی

بینش مادامی که به درستی نمایش داده نشود، بی‌معنی‌ست. تیم شما به یک زبان ساده، در دسترس و مشترک نیاز دارد. هیچ کسی نباید برای درک وضعیت کسب‌وکار بیشتر از ۵ ثانیه زمان نیاز داشته باشد. در فرگشا، تحلیل‌ها و سنجه‌های رفتاری مشتریان شما در قالب نمودارها و در چند داشبورد مصورسازی می‌شود.
داشبورد مدیریتی برای مدیران سطح بالا، داشبورد تحلیلی برای تیم‌های تصمیم‌گیری و اجرایی و در نهایت داشبورد تلویزیونی برای نمایش در فضای کاری شرکت. این داشبوردها به صورت آنلاین در دسترس خواهند بود.

در حال حاضر به مشتریان محدودی سرویس می‌دهیم

اگر علاقه‌مند هستید ایمیل خود را ثبت کنید


در ۲۴ ساعت آینده با شما تماس خواهیم گرفت

بینش؛ خلاقیت مبتنی بر داده

در تیم شما افراد به جای بینش تصمیم می‌گیرند. ابهام در وضعیت فعلی و ملموس نبودن هدف آتی باعث سردرگمی در نتیجه می‌شود. فرهنگ تیم شما باید تغییر کند. خلاقیت همچنان باید رها باشد ولی تصمیم‌گیری برای نوآوری باید با تحلیل درست پشتیبانی شود. فرگشا به تیم شما بینش درست مبتنی بر داده اضافه می‌کند.

روندها؛ مدلسازی رفتار مشتریان

در فرگشا، رفتار مشتریان شما با هدف شناسایی روندها تحلیل می‌شوند. ما از مدل‌های مبتنی بر چرخه عمر مشتری (Customer Life cycle)، تحلیل نرخ تبدیل بر اساس گروه (Cohort) و تحلیل بخش‌بندی (Segmented) براساس مدل ارزش مشتری استفاده می‌کنیم. خروجی هر یک از این مدل‌ها چکیده‌ای از سنجه‌ها و نمودارهای تحلیلی است که در داشبوردهای تحلیلی نمایش داده می‌شود.

رشد؛ سنجه‌های کلیدی عملکرد

در فرگشا برای انتخاب کاربردی‌ترین سنجه‌ها، بر روی یک هدف تمرکز کرده‌ایم: رشد. مهمترین سنجه‌های رشد شامل نرخ‌ها، مقایسه‌ها (بنچمارک) و توزیع‌های مقادیر مختلف می‌شود. این مقادیر از تغییرات داده‌ها در حوزه مشتری، مالی و یا مارگتینگ به دست می‌آید. سنجه‌هایی مانند انواع نرخ رشد، وفاداری مشتریان، ارزش‌آفرینی مشتریان، نرخ‌های تبدیل و... در فرگشا ارائه می‌شوند.

در حال حاضر به مشتریان محدودی سرویس می‌دهیم

اگر علاقه‌مند هستید ایمیل خود را ثبت کنید


در ۲۴ ساعت آینده با شما تماس خواهیم گرفت

با ما در ارتباط باشید


آدرس
تهران، ایران


پاسداران، خیابان گل‌نبی، خیابان زمرد
کوچه کوروش پلاک ۱۶

تلفن: 22854892-021
ایمیل: fargoshaa@gmail.com

برای اطلاعات تکمیلی با ما تماس بگیرید